Kabalas atšķirība no psiholoģijas

laitmanJautājums: Ar ko kabala atšķiras no psiholoģijas?

Atbilde: Psiholoģija nav zinātne, tāpēc ka tā nevar izmērīt cilvēka iekšējos parametrus.

Kabalas zinātnē es varu sev noteikt nosacījumus jebkādām iekšējām izmaiņām un redzēt, kā atkarībā no tām mainās manis uztveramā pasaule.

Sanāk ļoti interesants rezultāts: izrādās, ka pasaule ir nemainīga – mainos tikai es. Mēs domājam, ka pārvaldām pasauli un to pētām, taču patiesībā, kad tu sāc studēt kabalas zinātni, tad saproti, ka pēti nevis pasauli, bet sevi: savus personīgos satraukumus, izmaiņas, rekcijas uz visu apkārtējo. Ārpusē eksistē tikai viens patstāvīgs parametrs – tā dēvētā Augstākā gaisma.

Replika: Tomēr psiholoģija tieši tāpat pēta reakciju uz apkārtējo pasauli.

Atbilde: Psiholoģija neko nespēj izmērīt, lai gan zināmā mērā tai ir taisnība. Tāpēc Bāls Sulams ļoti atzinīgi vērtēja materiālistisko psiholoģiju, viņš uzskatīja, ka psiholoģija veic pēdējo triecienu reliģijām, mistikām, garīgajām praktikām, filozofijām, kuras visu ko izdomā, balstoties uz neapstiprinātiem datiem.

Taču kabala vēsta par to, ka pastāv viens vispārējs spēks, viens vienīgs kritērijs, kurš ir nemainīgs, absolūts, attiecībā pret kuru mēs maināmies. Un lai gan iekšēji mēs sastāvam no noteikta īpašību spektra, taču mainoties attiecībā uz pastāvīgo gaismu, mēs sevī zīmējam pasauli.

Tādējādi, mainot savus kritērijus attiecībā pret šo absolūto īpašību, mēs varam izmērīt, saskaņā ar kuriem no tiem mēs redzam to vai citu rezultātu. Tā arī ir kabalas zinātne.

No nodarbības krievu valodā, 28.02.2016.

Avots krievu valodā

Diskusijas | Share Feedback | Ask a question
"Kabala un dzīves jēga" Komentāri RSS Feed

Iepriekšējā ziņa:

Nākamā ziņa: