Slepenais un atklātais

Kabalas zinātne sastāv no divām daļām – slepenās un atklātās.

„Slepenā”  daļa nozīmēja to, kas tika aizliegts atklāšanai. Un kāda jēga atklāt? Grāmatās var būt uzrakstīts viss, kas tikai iespējams, bet tas, ko cilvēks no tām var izvilkt, atkarīgs jau no tā, cik lielā mērā viņš ir spējīgs izprast uzrakstīto. Tādējādi viena no kabalas zinātnes daļām tiek dēvēta par slepeno, par cik atklājas tikai pēc noteiktiem nosacījumiem, kuri cilvēkam ir jāiziet sava egoisma attīrīšanā.

Bez tam, par slepeno šo zinātni dēvē, tāpēc ka Acilut pasaules augšējā daļa mums nav pieejama. Ja es apgūstu garīgās augšupejas kāpņu pat mazu sākuma pakāpienu un atrodos vēl pasaulē Asija, Ecira, Brija un tikai pēc tam ienāku Acilut pasaulē, tad vienalga pat maza daļa, kurā atrodos, pirmās desmit daļas, kas dēvētas „viena pakāpe” (pakāpe sastāv no desmit sfirot), jau sniedz man priekšstatu par visu universu – tikai mazā veidā, mazā mērogā. Pēc tam es paceļos un redzu vairāk, gluži kā ģeogrāfiskajā kartē, kuru es lasu lielākā mērogā un palielinātā veidā redzu visu, kas tur atrodas.

Taču slepeno daļu, Acilut pasaules GAR – tā augstāko daļu, es, atrodoties apakšā, nekādā veidā aproksimēt sevī, tas ir, atainot sev – nevaru. Jebkuras zemākās pakāpes es vairāk vai mazāk varu iztēloties, lai gan arī pastāvīgi kļūdīšos, jo katra augstākā pakāpe attiecībā pret zemāko ir jauna īpašība. Tomēr es varu tās zināmā veidā iztēloties, bet tās citas pakāpes – nē, tāpēc tās tiek dēvētas par apslēptām vai slepenām. Visas pārējās pakāpes, zem tām, tiek dēvētas par atklātām, tas ir, līdz tām mēs varam mierīgi nonākt, iepriekš izjūtot prieku, nojaušot, kādus atklājumus tās mums atnesīs.

Pirmais Acilut pasaules parcufs tiek dēvēts Atik, no vārda „neetak” – „nogriezts”, „nošķelts” no mūsu izzināšanas. Nākamais aiz tā – parcufs Arih Anpin, kura galvas augšējā daļa dēvēta „keter”, precīzāk „kitra” (aramiešu valodā), šī daļa arī ir apslēpta.

Turpretī viss, kas atrodas zem šīs daļas, atklājas mums pakāpeniski: kruma de-avira, moha de-avira, moha stima. Visu šo daļu struktūra ir ļoti interesanta, tāpēc ka tieši no tām, no atklātās Arih Anpin galvas daļas, nonāk lejup mūsu pasaulē vadība, viss mūsu liktenis.

No virtuālas nodarbības, 25.11.2012

Avots krievu valodā

Diskusijas | Share Feedback | Ask a question
"Kabala un dzīves jēga" Komentāri RSS Feed

Iepriekšējā ziņa: